Szczyty życia

Dorota Raben » 27 lipca 2014

Jest wiele fundacji , o których czytamy, słyszymy. Jest też wiele powodów, dla których powstają.

 

 

 

 

 

 

 

Jedną ze wspaniałych idei, jaką napotkałam na swojej drodze, jest pomoc chorym w walce z chorobą, z rakiem.

Takich idei jest wiele, ale nie każda jest tak specyficzna, tak prawdziwa i z takim pozytywnym przekazem.

Po 25 latach swojej podróży życiowej związanej z wykonywaniem pracy, ponownie spotkałam się w Gdyni z moją przyjaciółką z czasów  studiów w Poznaniu.

Kasia kilka lat temu przeżyła w swoim gronie rodzinnym coś, co wpłynęlo na jej decyzję powołania fundacji : "Pokonaj Raka".

Kasia nie jest osobą z pierwszych stron gazet, która non stop jest w telewizji czy radiu. Nie wypada z każdej lodówki. Bo Kasia promuje nie siebie lecz chorych, którzy wraz z nią pokonują bariery. Ten fakt, to jest to coś, co moim zdaniem ją wyróżnia. Kasia pomaga ludziom chorym nabrać wiary i pokazać , że o życie należy walczyć. Robi to zabierając podopiecznych na najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów, tworzących pełną Koronę Ziemii jak np.: Elbrus, Aconcaqua, Mount Everest i inne oraz na najwyższe szczyty Europy. Oczywiście wcześniej ich do tego przygotowuje. Robi to z pełną odpowiedzialnością.

Postanowiłam napisać o Kasi, gdyż ja osobiście uważam, że powinno się ujawniać takie osoby, które ze spokojem prowadzą swoją misję, jednocześnie po cichutku szukając ludzi dobrej woli, którzy ją wspierając pomagają innym, chorym, pokonać bariery życiowe.

 

Zapraszam do zapoznania się z fundacją : www.pokonajraka.com 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze: brak

« Powrót do listy wpisów

Dodaj Komentarzcaptcha