Franczyza a branża mięsna

Dorota Raben » 01 lutego 2011

„Przyszłość branży mięsnej a franczyza”

Zostałam zaproszona na spotkanie branżowe , zorganizowane przez „fresh&cool market”. Moderatorem spotkania była Małgorzata Białasiewicz. Spotkanie odbyło się 20 stycznia br, w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie.

Postanowiłam podzielić się tą informacją, gdyż mimo, iż nie znam się na przetwórstwie mięsnym, to przebieg tego spotkania wywarł na mnie ogromne wrażenie.

Po pierwsze, muszę powiedzieć , że formuła organizacyjna była perfekcyjna i szalenie merytoryczna. Spotkanie zaplanowano na 5 godzin i mimo, że wielu uczestników było tak aktywnych w dyskusjach , że pewnie jeszcze 2-3 godzinki byłyby wypełnione, to fakt skumulowania merytoryki w pewnych ramach czasowych spowodował osiągnięcie sukcesu.

Po drugie, spotkanie to różniło się od wielu seminariów, czy konferencji przede wszystkim tym, że nie było prezentacji, którymi prelegent próbował zaprezentować, powiem mocniej , sprzedać usługi swojej firmy.
Po trzecie, ja osobiście od wszystkich czegoś się nauczyłam. Zrozumiałam aspekty prawne franczyzy oraz błędy jakie są popełniane przy uruchamianiu tego kanału sprzedaży detalicznej.

Usłyszałam wiele opinii na temat budowania systemu franczyzy w branży mięsnej i jednocześnie zaczęłam rozumieć problemy jakie występują w tych przedsiębiorstwach.

I co najważniejsze, okazało się ,że wiele problemów związanych jest też z logistyką.

Spotkanie było bardzo ciekawe, dynamiczne i powiem szczerze, że wiem po nim jedno, że my, logistycy, możemy bardzo pomóc branży mięsnej i przyczynić się do jej rozwoju.

W trakcie dyskusji napływały mi do głowy rozwiązania, które można byłoby implementować w firmach mięsnych , oczywistym jest ,że trzeba  głębiej poznać specyfikę tej branży, każdej firmy osobno, aby zająć się detalami i myśleć nad różnego rodzaju patentami, ale jest to duże pole dla naszych, logistycznych rozwiązań.

Podsumowaniem wielu rozważań obecnych w dyskusji na spotkaniu jest jedno zdanie: rynek mięsny w Polsce idzie w kierunku specjalizacji i profesjonalizacji.

Zapraszam do relacji bezpośredniej ze spotkania: relacja

Komentarze: brak

« Powrót do listy wpisów

Dodaj Komentarzcaptcha