CHEMIA

Dorota Raben » 25 lutego 2011

Zostałam zaproszona przez znajomego na koncert zespołu rockowego CHEMIA. Koncert odbył się w Trójce-polskie radio , 20 lutego o godz. 20.05 w studiu Agnieszki Osieckiej.

Powiem szczerze, że nie znałam tego zespołu, moja wiedza na jego temat była na poziomie zero.

Ale stwierdziłam, że skoro mamy zimową niedzielę, wieczór, koncert na żywo, w studiu radiowym, to może być  bardzo przyjemnie i  muzycznie .

Nie pomyliłam się. Atmosfera, muzyka , cała oprawa koncertu- rewelacja tzw. uczta duchowa. Czułam się świetnie w klimacie muzyki jaką zaprezentowała ta genialna kapela. Przez moment  poczułam się jakby mi lat ubyło.

Do tego  zaproszony gość, Pan Marek Piekarczyk – lider TSA, który miał swoje krótkie wejście . Jak zaśpiewał, to aż ciarki poszły po plecach. No cóż…

W trakcie koncertu zwróciłam uwagę, na jednego z gitarzystów. Miałam wrażenie , że gdzieś tego człowieka już widziałam i to na polu nie związanym z muzyką. Ci co mnie znają , to wiedzą ,że dopóki nie zaspokoję swojej ciekawości , to nie zasnę, zwłaszcza, że jestem z wykształcenia chemikiem , czyli empirykiem, co powoduje , że dla świętego spokoju muszę zbadać zjawisko do końca.

Okazało się ,że mój empiryczny nos mnie nie zawiódł. Po koncercie podeszłam do Pana gitarzysty i zapytałam wprost, czy ma coś wspólnego ze światem transportu, bo ja odnoszę takie wrażenie.

Uśmiech na twarzy, pod wąsikiem i odpowiedź , TAK  Czy Pan ma coś wspólnego z PKP Cargo?, zapytałam ponownie.  I ponownie odpowiedź była : TAK. Otóż okazało się ,że owym gitarzystą  i jednocześnie jednym z liderów zespołu jest Pan  Wojtek Balczun – Prezes PKP Cargo S.A..

Pozwoliliśmy sobie zrobić nawet wspólne zdjęcie, trochę kiepskiej jakości, gdyż z telefonu komórkowego, ale pamiątka jest. Jaki świat jest mały i jakie niesamowite pasje ludzie mają, i co chwila odkrywam  kolejnych ludzi świata logistyki z rewelacyjnymi pasjami.

Jednocześnie chciałam pogratulować wszystkim członkom zespołu, dla mnie było super i mimo mojego złego nastroju, jaki miałam tego dnia, przywróciliście mi uśmiech na twarzy.Zastanawiam się , tak pół żartem , pół serio , czy Panowie wiedzą , że logo ich zespołu to wzór BENZEN-u, jednego z najpopularniejszych rozpuszczalników w chemii organicznej, czyli zgodnie z ich myślą, że zespół CHEMIA to najczystszej postaci chemia, mieszanka dźwięków.

Komentarze: brak

« Powrót do listy wpisów

Dodaj Komentarzcaptcha